Araç Değer Kaybı Kimden İstenir

Araç Değer Kaybı Kimden İstenir.

Araç Değer Kaybı Kimden İstenir. Araç sahibi, araç sürücüsü ve arcı sigortalayan firmadan istenir.
Araç Değer Kaybı Kimden İstenir. Araç sahibi, araç sürücüsü ve arcı sigortalayan firmadan istenir.

Trafik kazası yapan pek çok kişi kaza sonrasında aracında meydana gelen araç değer kaybı kimden isteyeceğini düşünür. Araç değer kaybı kimden istenir sorusunun en net cevabı şu şekilde verilebilir. Araç değer kaybı bu zarara neden olan kişi ve bu kişileri sigorta eden tarafından karşılanır.

Araç değer kaybının kimden isteneceği konusunda daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse şöyle ifade edilebilir. Yaşanan trafik kazası dolayısıyla aracı zarar gören kişi aracına zarar veren aracın sürücüsüne başvurabilir. Bu sürücünün dışında aracın yasal sahibi de firma ya da kişi de araç değer kaybından sorumlu olacaktır. Zorunlu trafik sigortaları bu kişilerin yani sürücü ve araç sahibinin ödemekle yükümlü oldukları bu zararları karşılamakla yükümlüdür. Tabi ki sigorta şirketlerinin sorumluluğu sınırsız değildir.

Araç değer kaybı aracın onarım gideri dışında ortaya çıkan bir zarar olduğu için sigorta şirketi hem hasarın onarım giderini hem de araç değer kaybını ödemekle yükümlü olacaktır. Bu zarar kalemlerinin her ikisinin toplamı sigorta şirketinin sorumlu olduğu limit dahilinde olduğu müddetçe sigorta şirketleri tarafından karşılanır. Sigorta şirketinin teminat kapsamını aşan miktarlarda ise aşan miktar araç sürücüsünden ve araç sahibinden talep edilebilir. Araç değer kaybı kimden isterin sorusu burada bir başka anlam taşımaktadır. Sigorta limiti dahilinde olan miktarlar sigorta şirketinden istenirken sigorta şirketinin limitini aşan miktarlar ise araç sahibinden ve aracın sürücüsünden talep edilir.

Araç Değer Kaybı Kimden İstenir sorunuza umarız cevap verebilmişizdir. Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

Top