Değer Kaybı Tazminatı

Değer Kaybı Tazminatı

Değer Kaybı Tazminatı
Değer Kaybı Tazminatı artık alınabiliyor.

Değer Kaybı Tazminatı da diğer tazminat türleri gibi hukuken alınması mümkün olan bir tazminat türüdür. Buna değer kaybı hakkı da diyebilir.

Bu tazminat daha önce alınamıyordu. Yargıtay’ın aşağıdaki kararı sonrasında talep ve tahsil edilebilir hale gelmiştir.

Yargıtay 17. Hukuk Dairesinin 2009/9892 E 2010/3124 K sayılı kararında da ifade edilmiştir. Bu kararda “… araçta meydana gelen değer kaybı gerçek zarar kalemleri arasında bulunmaktadır. Bu durumda mahkemece, davacı aracındaki değer kaybından davalı sigorta şirketinin de limiti dahilinde sorumlu olacağı gözetilerek….” demektedir.

Araç Değer Kaybı Tazminatı’nın bu karar ile daha net bir ifade bulmuş olduğunu görüyoruz. Değer kaybı tazminatı almak isteyen mağdurlar bu kararı dayanak gösterebilirler. Bu sayede sigorta şirketlerinden, sigorta tahkim komisyonundan ve yargıdan değer kaybı tazminatı alacağının alınması için lehlerine karar alabilirler. Bir bir hukuk bürosu olarak Araç Değer Kaybı hakkını ve tazminatınızı almanızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Değer kaybı  daha önce sigorta şirketleri tarafından ödenmemekteydi. Bu karar sonrasında sigorta şirketleri hala ödeme yapmaktan kaçınmayı ya da gerçek zararı değil kısmi ödemeler yapmayı tercih etmektedir. Zararı giderilmeyen ya da eksik şekilde giderilmiş olan kişilerin Değer Kaybı Tazminatı alacaklarını almaları için bize ulaşmaları yeterli olacaktır.

İletişim için 0 312 231 44 00

 

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

Bir Cevap Yazın

Top