1. İLETİŞİM
  2. SIK SORULANLAR
Araç Değer KaybıARAÇ DEĞER KAYBI
  1. İLETİŞİM
  2. 0312 231 44 00
Araç Değer KaybıAraç Değer Kaybı
arac-deger-kaybi-hesaplama

Değer Kaybımı Nasıl Alırım?

Değer Kaybımı Nasıl Alırım?

Değer Kaybımı Nasıl Alırım?

Müvekkillerimizin bize en çok sordukları sorulardan biridir.

Aracınızın karıştığı trafik kazası sonrası uğradığı değer kaybı aşağıda açıklayacağımız sürecin takip edilmesi ile alınabilmektedir.

Öncelikle aracınızdaki değer kaybının ne kadar olduğu bakanlık tarafından lisanslı uzman eksperlerce tespit edilmesi gerekmektedir. Zira aracınızda oluştuğunu düşündüğünüz değer kaybının ne kadar olduğunun tespiti piyasa araştırması ile yapılamamaktadır. Bu nedenle bir sigorta eksperine yaptırılan ekspertiz incelemesinden sonra tarafımıza ulaştırılan eksper raporuna dayanarak sigorta firmalarına yasanın aradığı koşullara uygun biçimde başvuruda bulunulur.

Bu başvuru tarafımızca eksper raporunun alınmasını müteakip derhal yapılarak işlemlerin gecikmemesi sağlanır. Bu yazışmanın yapılması yasal zorunluluk olduğu gibi bir takım sürelere de tabidir.

Araç değer kaybımı nasıl alırım?

  • Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası yoksa?

    Araç değer kaybı aslında kazada kusurlu tarafın ödemesi gereken bir tazminat türüdür. Bu tazminatın ödeme yükümlüsü araç sürücüsü ve sahibi olduğu halde aracın sigortalı olması dolayısıyla bu süreçte karşı tarafın aracını sigorta eden firmaya başvurulmaktadır. Eğer aracın sigortası yok ise bu durumda araç sürücüsü ve araç sahibi aracınızda meydana gelen değer kaybından sorumlu olacaklardır. Yalnız bu durumda sigorta tahkim komisyonuna değil T.C. Mahkemelerine başvurarak alacağın tahsili için dava açılması gerekmektedir.

Sorularınız Varsa Cevaplayalım
Soru Sor
ARAÇ DEĞER KAYBI
Adres Cihan Sokak 29/8 Sıhhiye Çankaya Ankara Telefon 0312 231 4400 Mobil 0555 736 8888 Faks 0312 231 4411 Mail infoarac-deger-kaybi.com
Araç Değer KaybıAraç Değer KaybıAv. İlker Türkgüler
0312 231 44000555 736 8888