SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU

Sigorta Tahkim Komisyonuna başvuru özel bir yöntemle yapılır.
Sigorta Tahkim Komisyonu zorunlu trafik sigortası dolayısıyla mahkemeler gibi yargılama yapmakta ve karar vermektedir.

Aracınızda meydana gelen değer kaybının sigorta firmasından talep edilmesinden ve beklenmesi gereken yasal sürenin geçmesinden sonra SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU’na başvurma hakkımız doğmaktadır.

Bu hakkın doğması üzerine SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU’na başvuruda aranan şartlara uygun başvuru dilekçesinin hazırlanması ve gerekli başvuru harçlarının yatırılmasının ardından SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU tarafından yargılama yapılmaya başlanır. Bu yargılama sırasında yazışmaların tamamı internet ortamında ve e posta ile yapıldığından verilen kesin sürelere riayet edilmesi ve süresi içinde gereklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU tarafından yapılan yargılama sonunda verilen kararlar 5.000,00 TL ye kadar kesindir. Bu kararlar temyiz edilmesi mümkün olmayan kararlardır. Bu kararlar T.C. İcra Müdürlüklerinde icraya konularak tahsil edilebilen kararlardır. Bu kararların verilmesinden sonra karar icraya konularak elde edilen tutar siz müvekkillerimize teslim edilmektedir.

[Toplam:4    Ortalama:4.3/5]

2 thoughts on “SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU

    1. Sayın Korkut Tumer,
      Sigorta Tahkim Komisyonuna araç değer kaybı için başvuru yapmadan önce eksper raporu alınmasının temel amacı yargılama sırasında ne kadar bir değer kaybı talep etmemizin daha doğru olacağını anlamak içindir. Eğer böyle bir eksper raporu alınmadan yargıya başvurulur ise yargılama sırasında belirlecek tutarın doğruluğunu teyit etme imkanımız olmayacaktır. Bu nedenle biz tüm işlemlerimizden önce eksper raporu alarak zararın miktarını tespit ettirmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
WhatsApp Whatsapp Soru Sor