1. İLETİŞİM
  2. SIK SORULANLAR
Araç Değer KaybıARAÇ DEĞER KAYBI
  1. İLETİŞİM
  2. 0312 231 44 00
Araç Değer KaybıAraç Değer Kaybı
arac-deger-kaybi-hesaplama

Sigorta Tahkim Komisyonu

Sigorta Tahkim Komisyonu

Değer Kaybı İçin Nereye Başvurulur?

Aracınızda meydana gelen değer kaybının sigorta firmasından talep edilmesinden ve beklenmesi gereken yasal sürenin geçmesinden sonra Sigorta Tahkim Komisyonu'na başvurma hakkımız doğmaktadır.

Bu hakkın doğması üzerine Sigorta Tahkim Komisyonu'na başvuruda aranan şartlara uygun başvuru dilekçesinin hazırlanması ve gerekli başvuru harçlarının yatırılmasının ardından Sigorta Tahkim Komisyonu tarafından yargılama yapılmaya başlanır. Bu yargılama sırasında yazışmaların tamamı internet ortamında ve e posta ile yapıldığından verilen kesin sürelere riayet edilmesi ve süresi içinde gereklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Sigorta Tahkim Komisyonu

tarafından yapılan yargılama sonunda verilen kararlar 5.000,00 TL ye kadar kesindir. Bu kararlar temyiz edilmesi mümkün olmayan kararlardır. Bu kararlar T.C. İcra Müdürlüklerinde icraya konularak tahsil edilebilen kararlardır. Bu kararların verilmesinden sonra karar icraya konularak elde edilen tutar siz müvekkillerimize teslim edilmektedir.

Sigorta tahkim komisyonuna araç değer kaybı mahkemesi de denilmektedir.

  • Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası yoksa?

    Araç değer kaybı aslında kazada kusurlu tarafın ödemesi gereken bir tazminat türüdür. Bu tazminatın ödeme yükümlüsü araç sürücüsü ve sahibi olduğu halde aracın sigortalı olması dolayısıyla bu süreçte karşı tarafın aracını sigorta eden firmaya başvurulmaktadır. Eğer aracın sigortası yok ise bu durumda araç sürücüsü ve araç sahibi aracınızda meydana gelen değer kaybından sorumlu olacaklardır. Yalnız bu durumda sigorta tahkim komisyonuna değil T.C. Mahkemelerine başvurarak alacağın tahsili için dava açılması gerekmektedir.

Sorularınız Varsa Cevaplayalım
Soru Sor
ARAÇ DEĞER KAYBI
Adres Cihan Sokak 29/8 Sıhhiye Çankaya Ankara Telefon 0312 231 4400 Mobil 0555 736 8888 Faks 0312 231 4411 Mail infoarac-deger-kaybi.com
Araç Değer KaybıAraç Değer KaybıAv. İlker Türkgüler
0312 231 44000555 736 8888